Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu równorzędnym Zapolskiej z Żeromskiego

Dodane: 2021-05-18

Dzisiaj (18.05) przed południem oficer dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał się wydarzyć na skrzyżowaniu ul. G. Zapolskiej z S. Żeromskiego. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego.

Pracujący na miejscu stróże prawa ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy jadący od strony szkoły w kierunku Asnyka mieszkaniec Chojnic na skrzyżowaniu równorzędnym nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z jego prawej strony, co spowodowało, że auto kierującej staranowało ogrodzenie posesji i uderzyło w budynek.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierujących pojazdami, którzy byli trzeźwi. Funkcjonariusze  z powodu uszkodzeń powypadkowych zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Tagi: