Fundacja PALIUM chce rozwiązać umowę z PLAY na maszt 5G

Dodane: 2022-04-05

Na wczorajszej (4.04) sesji RM pojawiły się nowe informacje ws. planów budowy przez sieć PLAY masztu telefonii komórkowej przy osiedlu Słonecznym. O proteście jego mieszkańców pisaliśmy przed miesiącem.

Wówczas mieszkańcy postanowili wysłać odwołanie od decyzji burmistrza Chojnic, który wydał warunki zabudowy dla inwestora planującego postawić maszt telefonii komórkowej na działce zajmowanej przez Hospicjum PALIUM przy ul. Strzeleckiej. Ten temat burmistrz Arseniusz Finster zamierza dogłębnie przedstawić mieszkańcom na zebraniu sprawozdawczym samorządu, które jest zwołane na 26 kwietnia. - Chciałbym bardzo wyraźnie powiedzieć, że muszę wydać warunki zabudowy na wszystkie lokalizacje celu publicznego. Czy bym chciał, czy bym nie chciał; czybym konsultował, czy nie konsultował. Adresuję te słowa do tych osób, które od razu chcą oskarżać i być sędzią – stwierdził na sesji włodarz miasta.

Przekazał także, że na prośbę mieszkańców osiedla Słonecznego właściciel terenu, czyli Fundacja PALIUM, zwróciła się do PLAY z pismem, w którym zgłasza wolę rozwiązania umowy na dzierżawę terenu pod budowę masztu 5G. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Słupsku już rozpoczęło procedurę rozpatrywania wniosku mieszkańców. W dniu sesji RM do ratusza wpłynęło pismo od SKO, by urząd przekazał dokumenty związane ze sprawą masztu.

Zdjęcie pochodzi z zebrania mieszkańców os. Słonecznego z 4.03.2022.

Tagi: