W 2007 na ringu walczyli Mariusz Paluch i Andrzej Mielke

Dodane: 2022-04-12

Udostępniamy pochodzący z naszego archiwum zapis transmisji prowadzonej przez TVN24 w 2007 z pojedynku w ringu ówczesnego prezesa Parku Wodnego Mariusza Palucha i Andrzeja Mielke, który wtedy był radnym miejskim w Chojnicach.

Materiał video ma na wstępie wypowiedź Mariusza Palucha z grudnia 2021, gdy jako wicestarosta chojnicki reprezentował Powiat na podsumowaniu ubiegłego roku klubu Boxing Team Chojnice. Przypomniał wtedy o tym pojedynku, opowiedział jak do niego doszło, co wtedy przeżywał. Trener tego klubu Marcin Gruchała był pomysłodawcą i organizatorem tego pojedynku. Andrzej Mielke dziś jest prezesem Boxing Team, wtedy nie raz na forum Rady Miejskiej i w lokalnych mediach ostro krytykował prezesa Parku Wodnego.

Po trzymiesięcznych przygotowaniach w hali sportowo – widowiskowej przy ul. Huberta Wagnera w Chojnicach komplet publiczności obejrzał czterorundowy (po 2 minuty każda) pojedynek dwóch samorządowców. Zakończył się remisem. Dochód z biletów był przeznaczony na cel charytatywny. Podczas przekazu na żywo w studiu TVN24 pojedynek komentowali: Julia Pitera (PO), Ryszard Kalisz (SLD), Aleksandra Natalli – Świat (PiS) oraz Mirosław Orzechowski (LPR). W nagraniu jest także migawka z Chojnic o tym pojedynku z wydania Faktów, które było następnego dnia, czyli 27.08.2007. Poprowadził je Kamil Durczok.

Tagi: