Opowiedzieli przed kamerą o historii żeglarstwa chojnicko - charzykowskiego

Dodane: 2022-05-24

Jest już dostępny na YouTube film, który opowiada o początkach powstania Klubu Żeglarskiego Chojnice, pierwszego klubu żeglarskiego na ziemiach polskich oraz rozwoju żeglarstwa na jeziorze Charzykowskim. Projekt został zrealizowany przez Lokalną Grupę Działania "Sandrybrdy".

Jak już wcześniej przekazała prezes LGD Sandry Brdy Grażyna Wera - Malatyńska, film był realizowany przez minione trzy lata. Są w nim m.in. wspomnienia pasjonatów żeglarstwa. Niektórzy z nich nie doczekali jego zaprezentowania na inauguracji obchodów 100-lecia żeglarstwa, gdyż zmarli po nagraniu. Pokazany będzie również w Chojnickim Centrum Kultury.

W filmie są wspomnienia Stanisława Kunzy, Stanisława Kalinowskiego, Stanisława Tryby, Teresy Sierpińskiej - Januszewskiej, Jana Belzerowskiego, Andrzeja Daleckiego i Krzysztofa Pestki.

Produkcja Nautilus Media; scenariusz i zdjęcia Jolanta Klupś; zdjęcia z drona i lektor Sławomir Klupś; montaż i grafika Andrzej Śliwiński; muzyka Atlantyda Sławomir Klupś oraz SmartSound Royalty Free Music License.

Tagi: