Odjazdowy Bibliotekarz jedzie w 2022 do Człuchowa

Dodane: 2022-05-26

W sobotę 11.06 o 9.00 po raz dziewiąty odbędzie się start rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz. Bibliotekarze, miłośnicy książek i rowerów wyruszą spod siedziby MBP od strony ul. Okrężnej, żeby tym razem przejechać trasę Chojnice – Człuchów – Chojnice.

Podczas tegorocznej edycji do pokonania będzie około 40 km. Trasa rajdu: Chojnice – Nieżywięć – Człuchów – Rychnowy – Topole – Chojnice. Jedną z atrakcji przejazdu będzie zwiedzanie człuchowskiego zamku, w którym mieści się siedziba Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Następnie udamy się na miejsce pikniku nad Jeziorem Rychnowskim. Na rajd obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisywać się można osobiście w Czytelni MBP lub pod nr. tel. 52 397 28 07 w godz. 11.00-15.00 do 9.06.

Akcja Odjazdowy Bibliotekarz jest organizowana w całej Polsce, a w Chojnicach przygotowują ją Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna. Podobnie jak w latach poprzednich kolorem rajdu jest pomarańczowy, dlatego podczas pikniku wybierzemy najbardziej pomarańczowego uczestnika. Warto przygotować się do tego konkursu, ubierając jak najwięcej pomarańczowych rzeczy. Nie zabraknie także strojenia rowerów odjazdowymi gadżetami na starcie i odjazdowych konkurencji.

MBP Chojnice

Tagi: