Reklamowy baner utrudnia widoczność na skrzyżowaniu ulic Łanowej i Towarowej

Dodane: 2022-06-07

Po uruchomieniu nowego dworca autobusowego wraz z parkingiem i przedłużonym przejściem podziemnym znacząco wzrósł ruch na ulicy Łanowej w Chojnicach. Problem mają kierowcy na tej ulicy nie tylko z bezpiecznym wyminięciem się.

Od zawsze na tej ulicy parkowały wzdłuż krawężnika od strony osiedla mieszkaniowego auta jego mieszkańców. Nieformalnym parkingiem jest także pas gruntu pomiędzy ogrodzeniem bazy PKS i od niedawna marketem, a jezdnią ulicy. Raczej nie ma szans na zwiększenie przy niej ilości miejsc parkingowych, ale może warto zastanowić się, w konsultacji z Samorządem Mieszkańców, nad przekształceniem ul. Łanowej w jednokierunkową.

Drugim problemem, o którym zgłaszało redakcji kilku kierowców, jest baner reklamowy wiszący na narożniku ogrodzenia na samym skrzyżowaniu Towarowa - Łanowa. Bardzo utrudnia widoczność kierowcom, którzy planują z Łanowej wjechać na parking dworcowy. W tym miejscu stoi ponadto słup oświetleniowy i czasem (jak dziś – 7.06) pojemniki na odpady. Problem byłby złagodzony, gdyby baner został przeniesiony w głąb ulicy Łanowej choć o dwa przęsła.

Tagi: