Na Rynku jest plenerowa wystawa fotograficzna `Oblicza wolontariatu`

Dodane: 2022-06-07

Od poniedziałku (6.06) na Starym Rynku można oglądać wystawę pt. "Oblicza wolontariatu” autorstwa Pauliny Ciesielskiej. Seria składa się z 11 zdjęć przedstawiających portrety wolontariuszy Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

Każde zdjęcie pokazuje inny rodzaj wolontariatu, powiązany z pasjami osób ukazanych na zdjęciach. Kolorowe litery na zdjęciach, układające się z słowo “wolontariat” także mają swoje znaczenie. Reprezentują one cechy charakteru, które autorka dopasowała do swoich modeli. Zdjęcia opatrzone są opisami, które uzasadniają wybór autorki. Wystawa ma pokazać, że wolontariat nie ogranicza się do jego najbardziej rozpoznawalnej form czyli np. kwestowania.

Autorką jest Paulina Ciesielska, wieloletnia wolontariuszka Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, aktywnie działająca w Samorządnym Centrum Młodzieżowym.

Wystawę zorganizowano w ramach działalności Samorządnego Centrum Młodzieżowego dofinansowanej przez Gminę Miejską Chojnice i Powiat Chojnicki. Partnerem przedsięwzięcia jest Chojnickie Centrum Kultury.

Samorządne Centrum Młodzieżowe

Tagi: