Konfederaci złożą wniosek do WSA w Gdańsku ws. uchwały o votum zaufania

Dodane: 2022-06-27

W sobotę 25.06 odbyła się kolejna plenerowa konferencja prasowa zorganizowana przez lokalne Kluby Konfederacji. Tematem nr 1 była debata nad Raportem o stanie gminy miejskiej Chojnice, która miała miejsce na sesji RM z 20.06.2022.

Stanowisko w tej sprawie przedstawił Jacek Oberland, który w zastępstwie nieobecnego z przyczyn osobistych Marcina Wałdocha przedstawił pismo adresowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Jej autor, który był jednym z uczestników debaty nad Raportem, uważa, że należy przyjętą uchwałę RM Chojnic o udzielenie votum zaufania uchylić. Zasadniczym powodem jest wg Marcina Wałdocha brak w uchwale uzasadnienia o takiej właśnie decyzji. Ponadto Jacek Oberland, także obecny w sali obrad chojnickiego ratusza na wspomnianej sesji, wytykał nieścisłości, jakie jego zdaniem były w wypowiedziach burmistrza Arseniusza Finstera podczas debaty nad Raportem.

Chojnice TV zapytało uczestnika konferencji, co jest jemu wiadome w sprawie prowadzonej w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Gdańsku przeciwko chojnickiej lekarce Ewelinie Gierszewskiej. Kilka dni temu odbyło się posiedzenie w jej sprawie.

Więcej w relacji video. 

Tagi: