W Krojantach podczas Festynu Rodzinnego oldboye Chojniczanki zagrali w Memoriale im. S. Barana

Dodane: 2022-08-16

W niedzielę 14.08 podczas dorocznego Festynu Rodzinnego w Krojantach z inicjatywy sołtysa Eugeniusza Wirkusa oraz GOK Chojnice odbył się memoriał oldboyów im. Sergiusza Barana. Pierwsze miejsca zajęła drużyna ze Starogardu Gdańskiego. 

W Memoriale im. Sergiusza Barana zagrały cztery drużyny oldboyów: Starogard Gd. (I miejsce), Szlachetna, Krojanty oraz Chojniczanka. Kapitanem tej ostatniej drużyny był Janusz Fabich, który w 1981 także dowodził chojnickim zespołem w legendarnym meczu z Widzewem Łódź w Pucharze Polski ze Zbigniewem Bońkiem i Włodzimierzem Smolarkiem w składzie. W Krojantach z tamtego składu zagrali także Stanisław Kuczkowski, Bogdan Świniarski oraz Kazimierz Dębiński. Rodzinę Sergiusza Barana reprezentował znany chojnicki bokser Marcin Łęgowski, zięć bramkarza Chojniczanki. W barwach tego klubu w niedzielę 14.08 grał także m.in. Wojciech Libera. - Jesteśmy dumni, że na naszą prośbę zagrali w Krojantach zawodnicy Chojniczanki, którzy w 1981 stawili czoła w Pucharze Polski Widzewowi – przekazał uczestnikom turnieju sołtys Eugeniusz Wirkus.

Na turnieju byli także przedstawiciele rodziny Sergiusza Barana, w tym jego żona Teresa. - Bardzo serdecznie dziękuję p.Eugeniuszowi za zorganizowanie tego turnieju i dbanie o pamięć mojego zmarłego męża, który w bramce bronił barw Chojniczanki – przekazała na podsumowaniu Turnieju Teresa Baran, po czym wręczyła dyplomy uznania od rodziny dla Eugeniusza Wirkusa i Krzysztofa Syngierskiego z GOK Chojnice, współorganizatora turniejów. Drugim było Stowarzyszenie Sportowe Szarża Krojanty.

Na miniaturce video oldboye z 4 druzyn; na zdjęciu Teresa Baran, Eugeniusz Wirkus oraz Krzysztof Syngierski.

Sponsorem relacji z Turnieju jest firma "Sałata" z Czerska, producent okien, drzwi i bram. 

Tagi: