Kruszka robi charytatywny bieg i marsz z kijkami

Dodane: 2022-11-17

W ostatnią sobotę listopada (26.11) Sołectwo Kruszka organizuje Jesienny Bieg Charytatywny dla Darka Wałdocha. Trasa po okolicznych terenach i lasach ma 5 km. Pięć minut po biegaczach, czyli o 11.05, ruszą na trasę o kilometr dłuższą maszerujący z kijkami.

Wpisowe na obie imprezy wynosi 40 zł od osoby i całość wpływów z tego tytułu będzie przeznaczone na wsparcie rodziny obłożnie chorego mieszkańca Kruszki. Ma on 30 lat i od ośmiu lat nie wstaje z łóżka, jest dokarmiany dojelitowo. Miejscowe Sołectwo oraz parafia Nowa Cerkiew już nie raz organizowali publiczne zbiórki na pomoc dla Dariusza Wałdocha. Kolejną inicjatywą jest właśnie bieg charytatywny, którego pomysłodawczyniami są dwie siostry – bliźniaczki, zapalone biegaczki. Jedna z nich – Karolina Szmaglińska, wraz z Sołtysem Kruszki Rafałem Drążkiem, opowiedziała na dzisiejszej (17.11) konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Chojnice o idei Biegu, jego celu i współorganizatorach. - Mojej siostrze, która pobiegła niedawno w Tucholi, udało się namówić właściciela firmy, która tamże mierzyła czas, aby to samo bezpłatnie zrobiła podczas biegu w Kruszce. Mamy na zamkniętej już liście uczestników biegu 180 osób. Przyjadą do nas m.in. z Pelplina, Tczewa czy Trójmiasta. Także mamy już komplet chętnych na marsz Nordic Walking, ale można i poza konkurencją po biegu, pokonać ją samodzielnie. Podczas imprezy będzie także okazja wrzucić datek do puszki, kupić cegiełkę na rzecz Darka, z którym razem chodziłyśmy do szkoły – przekazała Karolina Szmaglińska.

Także Sołectwo wspiera organizację Biegu. - W naszej świetlicy na uczestników biegu i marszu oraz kibiców będzie czekała kawa, ciasto i grochówka. Pomagają nam strażacy z OSP Nowa Cerkiew. Przy okazji chcemy popromować naszą małą wieś, pokazać piękny park, w którym właśnie trwa rewitalizacja – poinformował Sołtys Rafał Drążek.

Tagi: