Skarga ws. votum zaufania za 2021 odrzucona przez WSA w Gdańsku

Dodane: 2022-11-28

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku na posiedzeniu z 27.09.2022 postanowił odrzucić skargę Marcina Wałdocha. Dotyczyła ona uchwały RM ws. udzielenia burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi votum zaufania. Autor skargi wziął udział w sesyjnej debacie.

Wnosił do WSA o jej unieważnienie, gdyż jego zdaniem nie została ona uzasadniona. Ponadto był zdania, że burmistrz nie zaprezentował i nie omówił raportu o Stanie Gminy Miejskiej Chojnice za 2021, przez co nie zostały przedstawione radnym racjonalne i prawne motywy udzielenia votum zaufania.

W odpowiedzi na skargę RM Chojnic podjęła uchwałę, w której wniosła do WSA o oddalenie skargi i obciążenie jej autora na rzecz UM kosztami postępowania. WSA zdecydowała odrzucić skargę Marcina Wałdocha oraz oddalić wniosek UM w Chojnicach o zasądzenie kosztów postępowania, a także zwrócić skarżącemu opłatę w wysokości 300 zł za wpis od skargi. Obszerne uzasadnienie umieściliśmy tutaj.

Tak burmistrz Arseniusz Finster skomentował ten fakt na dzisiejszej (28 listopad) konferencji prasowej: - To co Radzie Miejskiej oraz mnie zarzucił p.Marcin Wałdoch, to była nieprawda, a wręcz kłamstwo. Wystarczy zajrzeć do protokołu obrad z czerwcowej sesji RM Chojnic. Postanowienie WSA w Gdańsku jest dla p.Marcina Wałdocha niekorzystne, bo sąd odrzucił tę skargę bez rozpoznania. Tę sprawę z p.Marcinem Wałdochem wygraliśmy i myślę, że wyciągnie z tego wnioski.

Tagi: