Dni Chojnic 2023 jednak z gwiazdami polskiej estrady

Dodane: 2022-12-01

Jednak wbrew pierwszym zapowiedziom Dni Chojnic w przyszłym roku będą z gwiazdami I wielkości. W Fosie Miejskiej wystąpi zespół Lombard z Grzegorzem Stróżniakiem i Martą Cugier oraz Andrzej Sikorowski ze swą córką Magdaleną.

Organizacyjnie Dni Chojnic wracają z parku 1000-lecia do centrum miasta, a dokładniej do zmodernizowanej Fosy Miejskiej. Dzięki temu zespół Lombard i Andrzeja Sikorowskiego będzie można oglądać nie siedząc na trawie na Górce Piaskowej, a w ławkach w Fosie.

- Zaoszczędzamy na wynajmie sceny i nagłośnienia, gdyż w 2023 roku Dni Chojnic będą w amfiteatrze w Fosie Miejskiej. Dzięki temu prezesowi Promocji Regionu Romanowi Guzelakowi udało się podpisać kontrakty na występy w ostatni weekend czerwca 2023 takim gwiazdom, jak Lombard i Andrzej Sikorowski. To są gwiazdy, na które nas stać. Będą jeszcze i inni wykonawcy – zapewnił na niedawnej konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster.

Zdjęcie zespołu Lombard powstało w lipcu 2019 na Święcie Dzika w Debrznie; Andrzeja Sikorowskiego z zespołem latem 2021 w Więcborku. Autorem jest właściciel Chojnice TV.

Tagi: