Okrągły Stół ws. sadzenia drzewek będzie przed Bożym Narodzeniem

Dodane: 2022-12-01

Akcja sadzenia sadzonek drzew zorganizowana przez radnego Patryka Tobolskiego wywołała ostrą polemikę pomiędzy jej autorem oraz Miejskim Ogrodnikiem Waldemarem Spichalskim. Tydzień po sesji RM z 21.11 sprawdziliśmy, czy doszło do tzw. okrągłego stołu w tej sprawie.

Zapytaliśmy o to na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim, która odbyła się 28.11.2022, burmistrza Chojnic Arseniusz Finstera.

- Nie odbył się. Natomiast tych drzewek nie jest 400, a jak wyszło nam z inwentaryzacji 160. Wg mnie nie dogadał się leśnik z ogrodnikiem. Szkoda, że nie działali w trójkącie ze mną. Moim zadaniem jest stworzyć dobre warunki do działania i dla p.radnego Tobolskiego, i dla Miejskiego Ogrodnika. Panowie nie dogadali się, bo w miejskiej przestrzeni trochę inaczej sadzi się drzewa, niż w leśnej. Trzeba zrozumieć nawyki i wiedzę obu panów. Odwiedziłem kilka miejsc, gdzie była akcja. Wg mnie to były sadzonki, a nie drzewka. Niektóre z nich są posadzone w dyskusyjnych miejscach, bo np. pod liniami energetycznymi lub zbyt blisko sprzętów na placach zabaw. Czekam na opadnięcie emocji. Myślę że dobrym momentem na wspólne spotkanie będzie czas przedświąteczny. Wtedy w tzw. trójkącie będziemy mogli porozmawiać.

Tagi: