Burmistrz dziękuje Marszałkowi za dodatkowe pieniądze na zachodnie obejście

Dodane: 2022-12-13

Jak już informowaliśmy w relacji z narady sołtysów, Marszałek Mieczysław Struk będzie wnioskował na sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego o dodatkowe 14 mln zł na budowę zachodniego obejścia. Burmistrz Arseniusz Finster jest z tego bardzo zadowolony.

W nowelizacji budżetu województwa pomorskiego na 2022 rok znajdzie się zwiększenie nakładów na koszty realizacji budowy zachodniego obejścia miasta Chojnice. Najniższa oferta w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich opiewa na 57 mln zł, ale potrzebne są jeszcze wspomniane 14 mln zł, gdyż tyle brakuje na sfinansowanie m.in. nadzorów inwestorskich, wykupów gruntów i na rezerwę pod ewentualną waloryzację wynagrodzenia dla wykonawcy. Na tzw. montaż finansowy składa się dotacja z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 25,75 mln zł, województwo wykłada łącznie 34,5 mln zł, miasto Chojnice przekazuje na budowę 9 mln zł i 3 mln zł na wykupy (sfinansowało także wykonanie dokumentacji), także Powiat Chojnicki wpłaci 1 mln zł na budowę i 1 mln zł na wykupy nieruchomości. Miasto przekazuje ponadto na budowę drogi kilka hektarów własnych gruntów. Budowa ma trwać ok. 2 lata.

- Dziękuję panu marszałkowi za tę bardzo odważną decyzję w tych trudnych czasach – przekazał portalowi Chojnice TV burmistrz Arseniusz Finster.

Tagi: