Kandydata na komendanta SM zaopiniuje szef wojewódzkiej policji

Dodane: 2022-12-14

Jak już informowaliśmy konkurs na następcę Arkadiusza Meggera na stanowisku komendanta Straży Miejskiej wygrał Jarosław Piechowski, emerytowany oficer policji, b.wicekomendant KPP w Chojnicach. Jego kandydaturę musi zaopiniować komendant wojewódzki Policji w Gdańsku.

Na minionej konferencji prasowej w UM Chojnice z 12.12 dziennikarze spodziewali się umieszczenia w jej programie informacji o tym konkursie, być może i poznania jego zwycięzcy. Ale dopiero po pytaniu ze strony jednej z dziennikarek skierowanym do Arseniusza Finstera pojawił się na konferencji Sekretarz Miasta Robert Wajlonis, by podać skromną garść informacji, niewiele większą od umieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznych.

- Na konkurs zgłosiły się trzy osoby. Jedna z ofert nie spełniała warunków formalnych i została odrzucona. Z dwoma pozostałymi osobami zostały przeprowadzone rozmowy i po nich komisja wskazała Jarosława Piechowskiego jako kandydata na nowego SM. Jeśli będzie pozytywna opinia komendanta KWP w Gdańsku, to zostanie on zatrudniony od 1.01.2023 na sześciomiesięczny okres próbny – wyjaśnił lokalnym mediom Robert Wajlonis.

Mamy nadzieję, że nowy komendant wróci do tradycji comiesięcznych wizyt podczas konferencji prasowych burmistrza Chojnic, by przekazać informacje o bieżącej działalności SM. Mógłby też doprowadzić do „zmartwychwstania” strony www Straży Miejskiej, gdyż najnowszy news na niej pochodzi z … 13 maja 2022 roku (na screenie).

Tagi: