31 Finał WOŚP w ChCK i w Hali przy ul. Wagnera

Dodane: 2022-12-15

W ostatni weekend stycznia 2023 odbędzie się miejski finał WOŚP. Część kulturalna w sobotę 28.01, sam finał dzień później w miejskiej hali sportowej. Nie zabraknie tradycyjnej licytacji Łosia Finia. Po przerwie wraca licytacja na jednodniowe pełnienie funkcji burmistrza Chojnic.

Wiceburmistrz Adam Kopczyński poinformował, że jak co roku miasto bezpłatnie udostępnia na niedzielny finał WOŚP 29 stycznia miejska halę sportową, pokrywa koszt wynajmu sceny i nagłośnienia, sfinansuje występ tzw. gwiazdy (rozmowy w tej sprawie jeszcze trwają). Dzień wcześniej w ChCK będzie ponownie „WOŚP-owe spotkanie z kulturą”, gdzie podczas występów lokalnych wykonawców będą odbywać się licytacje najróżniejszych gadżetów.

Natomiast organizatorzy Finału zapraszają miejscowe szkoły i przedszkola do konkursu „Złota Klasa”. Odbędzie się także kolejna edycja konkursu talentów pt. „Teraz Ja!”. Tydzień szybciej, czyli 22.01, na parkingu przy galerii Brama Pomorza będzie miał miejsce I Chojnicki Zlot Motoryzacyjny. W sobotę 28.01 będą cztery wydarzenia sportowe: Chojnickie Sportowe WOŚPowanie, Morsowanie, rajd rowerowy oraz bieg przełajowy „Policz się z cukrzycą”. Także w sobotę ponownie zagra „Metalowa Orkiestra”. W dniach 29 – 30.01 odbędzie się „szkolenie Wima Hoffa”, który jest rekordzistą świata w pływaniu … w basenie z kostkami lodu. Ilość miejsc w nim, to dwadzieścia. Wpisowe, to cegiełka na WOŚP o wartości 1000 zł.

Ogółem w Chojnicach, jak poinformowała szefowa miejskiego sztabu WOŚP Paulina Ambroziak, datki do puszek będzie zbierało 140 wolontariuszy. Około 20 chętnych było więcej, ale w tej wysokości jest limit przyznany przez krajowy sztab. Puszki WOŚP-owe mogą także pojawić się w publicznych lokalach czy firmach, ale ich właściciele powinni zarejestrować się na stronie internetowej WOŚP.

Więcej szczegółów w relacji video z konferencji prasowej z 12.12.2022.

Tagi: