Ratusz zaprasza na obchody 103 rocznicy powrotu Chojnic do Macierzy

Dodane: 2023-01-11

We wtorek 31 stycznia 2023 roku będzie 103 rocznica wyzwolenia Chojnic z niewoli pruskiej przez polskie wojsko po wejściu w życie Traktatu Wersalskiego. Na ten moment Urząd Miejski zamierza jedynie zorganizować składanie kwiatów przy Bramie Człuchowskiej i Mszę św. w Bazylice Mniejszej.

Jak poinformował na ostatniej konferencji prasowej w UM (9.01) wiceburmistrz Adam Kopczyński, program obchodów jest „kalką wcześniejszych obchodów”. W dniu 31.01.2023 od godziny 10.15 przy Bramie Człuchowskiej zaplanowana jest zbiórka delegacji oraz pocztów sztandarowych. Składanie kwiatów i wieńców rozpocznie się o 10.30. Po ich zakończeniu nastąpi przemarsz do Bazyliki Mniejszej, gdzie od godziny 11 będzie odprawiana Msza św. za Ojczyznę i Miasto Chojnice.

Panu Wiceburmistrzowi chcielibyśmy przypomnieć, że z okazji rocznicy wydarzeń z 31.01.1920 była i inscenizacja na Starym Rynku tych wydarzeń (nagranie z 2009 w niniejszym artykule), był onegdaj w hali Centrum Park koncert zespołu Lao Che, bywał okolicznościowy koncert w ChCK, były wystawy w Collegium ARS, był konkurs ze znajomości historii miasta w bibliotece miejskiej. Mamy nadzieję, że miejskie jednostki organizacyjne „ubogacą” ten na razie minimalistyczny program obchodów.

Tagi: