Droga powiatowa z Charzyków do Małych Swornegaci z rządową dotacją na remont

Dodane: 2023-02-07

Na wczorajszej (6.02) konferencji prasowej w biurze posła A.Mrówczyńskiego poinformowano o wynikach konkursu na dotacje z rządowego funduszu rozwoju dróg. Jednym z beneficjentów jest Powiat Chojnicki, który otrzymał ok. 4 mln zł na remont drogi z Charzyków do Małych Swornegaci.

W konferencji prasowej oprócz gospodarza wzięli udział także wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz radny wojewódzki Jerzy Barzowski. Okazją było przedstawienie w tym samym dniu przez premiera Mateusza Morawieckiego ogólnokrajowych wyników wspomnianego konkursu. Na województwo pomorskie, jak przekazał wicewojewoda, przypadło prawie 132 mln zł. Za te pieniądze będzie wyremontowane i zmodernizowane 192 km dróg powiatowych i gminnych. Pozostali uczestnicy konferencji skrótowo omówili wyniki konkursu dla pięciu powiatów z południowej części województwa: chojnickiego, człuchowskiego, bytowskiego, kościerskiego i kartuskiego.

- Warto zauważyć, że z tego funduszu udało się już przebudować w Chojnicach ulice Czereśniową i Winogronową. W tegorocznym rozdaniu, o co wójt Zbigniew Szczepański bardzo zabiegał, jest 4 mln zł na remont drogi powiatowej z Charzyków do Małych Swornegaci – stwierdził poseł Aleksander Mrówczyński.

Ponadto dotacje przyznano m.in. na remont drogi powiatowej z Zapędowa do granicy powiatu.

Więcej w relacji video.

Tagi: