W Lichnowach podsumowano 2022 rok, przedstawiono plan na 2023

Dodane: 2023-02-10

Trwają zebrania sprawozdawcze w 34 sołectwach gminy Chojnice. Wczoraj (9.02) odbyło się w Lichnowach. Był na nim wójt Zbigniew Szczepański. Poprowadził je sołtys Zbigniew Nojman.

Nim sołtys przedstawił sprawozdanie za ubiegły rok i plany na bieżący, podziękował przybyłym do SP w Lichnowach na zebranie, szczególnie mieszkańcom ul. Malinowej, którzy pojawili się w komplecie. Powitał także m.in. wójta Zbigniewa Szczepańskiego, dyrektor GZO Anitę Sznajder, gospodarza obiektu, czyli dyrektora SP Leszka Redzimskiego, przedstawiciela firmy od wody i ścieków (GZGK) Mariusza Starczewskiego, dzielnicowego Bartosza Stanke oraz radnego z Charzyków Zbigniewa Drążkowskiego.

Jak przedstawił sołtys i radny gminny w jednej osobie, w 2022 zrealizowano m.in. chodniki przy ulicach Ustronnej i Zacisznej, utwardzono ul. Krótką, kontynuowane prace przy zagospodarowaniu otoczenia stawu w centrum wsi (przy okazji podziękował za bezpłatną pomoc firmie Marbruk w umocnieniu jej brzegów). Nie zabrakło podziękowań dla mieszkańców Lichnów, którzy przyjęli w jedenastu lokalizacjach ponad 100 uchodźców z Ukrainy. Wspomniał także o zrealizowanych w ubr. imprezach, w tym o organizowanym po raz pierwszy Lichnowskim Warzywniaku, o otwarciu miejsca postoju dla rowerzystów i o otrzymanej nagrodzie na Gali Dokonania Roku za utworzenie Alei Historycznej. Poinformował, że w najbliższą sobotę 11.02 na specjalnej Gali Dobroczynności, również po raz pierwszy organizowanej, podziękuje 17 osobom, które najbardziej zaangażowały się w pomoc i działania na rzecz lokalnej społeczności.

Następnie wójt Zbigniew Szczepański zreferował w obszernym wystąpieniu, posiłkując się kolejnym wydaniem „Aktualności z Gminy Chojnice 2022/2023”, które otrzymali na zebraniu jego uczestnicy, najważniejsze inwestycje gminne z 2022 i zaplanowane na 2023, z dokładniejszym omówieniem dotyczących sołectwa Lichnowy. Wyraził żal, że jedyny wniosek gminy Chojnice do rządowego funduszu remontu dróg gminnych i powiatowych dotyczący drogi Granowo – Lichnowy nie dostał dotacji, a zdecydowana większość puli na powiat chojnicki przypadła gminie Brusy, „którą niedawno odwiedził wojewoda pomorski”. Zapewnił obecnych na zebraniu (jedno z pytań z sali dotyczyło właśnie tej drogi), że budowa tej drogi jest dla niego priorytetem ostatniego roku bieżącej kadencji. Wspomniał też, że lokalna firma mająca w Chojnicach TVK i dostarczająca internet w kablu, jest zainteresowana poprowadzeniem swej sieci m.in. właśnie w Lichnowach.

Więcej szczegółów w nagraniu video, które obejmuje całość przebiegu zebrania trwającego ponad 1 g. i 40 minut.

Tagi: