GOK Chojnice organizuje konkurs wielkanocny

Dodane: 2023-02-16

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza KGW, stowarzyszenia i nieformalne grupy mieszkańców gminy Chojnice do udziału w konkursie „Wielkanocna baba w roli głównej”. Druga konkurencja, to wykonanie ozdób wielkanocnych.

Członkami grup konkursowych mogą być też osoby niepełnoletnie, pod warunkiem, że będzie je reprezentowała osoba dorosła. Zadaniem konkursowym jest wykonanie baby wielkanocnej (a właściwie dwóch bab!) oraz ozdób na stół wielkanocny. Członkowie grup, które zgłoszą swój udział w konkursie, będą mieli za zadanie wcześniejsze przygotowanie wszystkich elementów wystroju stołu wielkanocnego z babą w roli głównej. Podsumowanie i ocena prac odbędzie się 31 marca w domu kultury w Swornegaciach, gdzie reprezentanci grup w ciągu godziny będą musieli „urządzić” przydzielony im stół. Jury będzie oceniało zarówno walory smakowe baby, jak i estetykę stołu, odwołanie się do lokalnych tradycji i zaangażowanie się uczestników. Baby oraz trzy wskazane przez reprezentantów grupy ozdoby, zostaną przekazane na licytację charytatywną.

Nagrodą za najlepsze wykonanie prac konkursowych będą warsztaty wypieku chleba sworzyńskiego oraz warsztaty rękodzielnicze dla wszystkich uczestników zwycięskich grup i nagrody rzeczowe.

GOK Chojnice

Tagi: