Bank Żywności będzie miał nową siedzibę na os. Bajkowym

Dodane: 2023-02-23

Chojnicki Bank Żywności, który mieści się przy ul. Świętopełka, zamierza wybudować nową siedzibę na osiedlu Bajkowym w Chojnicach. Jest już gotowy projekt wykonany przez pracownię Zdzisława Kufla.

Poinformował o tym burmistrz Arseniusz Finster, który jest zarazem prezesem Zarządu ChBŻ. Pomysłodawczynią przeprowadzki jest prezes Banku Patrycja Michalak, która piastuje tę funkcję od roku. Projekt techniczny został zlecony i opłacony właśnie przez Chojnicki Bank Żywności. Ma zostać zrealizowany na jednej z trzech działek usługowo – handlowych, które miasto wytyczyło na osiedlu Bajkowym (tzw. Trapez) przy drodze Chojnice – Bytów.

- Bank Żywności ma zakumulowany zysk z ostatnich lat w wysokości ponad 1 mln zł. Ponadto jest możliwość pozyskania dotacji w kwocie 4 mln zł w Ministerstwie Rolnictwa z programu z KPO, którego nie ma. Druga możliwość, to dotacja 3,5 mln zł przy wkładzie 0,5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Natomiast Miasto Chojnice działkę pod budowę sprzeda po preferencyjnej cenie – przekazał Arseniusz Finster.

Tagi: