Marzec jest w ChCK miesiącem teatru

Dodane: 2023-02-28

Jak co roku 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Nie może się obejść bez obchodów tego święta w Chojnicach. W zeszłym roku ChCK zaproponował rozszerzenie formuły jednego dnia do tygodnia z teatrem.

W tym roku jest jeszcze ambitniej. Proponujemy Państwu udział w różnorakich wydarzeniach z dziedziny teatralnej przez cały miesiąc. Program jest adresowany do różnych grup wiekowych - będą oczywiście spektakle, ale i ciekawe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką około teatralną. Będzie też szansa podejrzeć aktorów podczas prób otwartych dla publiczności. Odbędą się dwa konkursy: jeden dla uczniów chojnickich szkół podstawowych, oraz drugi - etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.

Obejrzymy również lokalnych aktorów - w języku kaszubskim zagrają aktorzy teatru „Kaszëbskô Bina”, a pod koniec miesiąca spektakl „Hemar - czyli Piosenki 20-lecia Międzywojennego” zagra charytatywnie działająca od roku grupa Projekt 41.

Zachęcamy do zapoznania się z programem „Miesiąca z Teatrem”. Na część zajęć będą obowiązywać zapisy.

ChCK

Pełny harmonogram wydarzeń jest na stronie ChCK.

Tagi: