Po raz drugi Gala Dokonania Roku w cieniu wojny na Ukrainie

Dodane: 2023-03-11

Wczoraj (10.03) w ChCK dokonano podsumowania osiągnięć za 2022 rok podczas Gali Dokonania Roku. Ponownie trwała ona ok. 3 godzin, mimo że nie dotyczyła, jak przed rokiem, dwóch lat. Także, jak przed rokiem, dominowały akcenty dotyczące wojny na Ukrainie.

Wśród nominowanych były osoby i wydarzenia, które dotyczą wszystkich gmin i miast powiatu chojnickiego, ale wśród Kapituły i wręczających nagrody nie było włodarzy Brus i Czerska. Właśnie te gminy nie należą do spółki Promocja Regionu Chojnickiego, organizatora Gali.

Tym razem muzycznym przerywnikiem były występy duetu pp. Spychalskich, których nie pierwszy raz mogliśmy podziwiać w naszym regionie. Jednym z wykonanych utworów był „Już taki jestem zimny drań”, którego pierwszym wykonawcą był Eugeniusz Bodo. Natomiast ich pierwszy utwór był wykonywany po niemiecku (p.Anna) i po włosku (p.Romuald). Jak wyjaśnił Roman Guzelak, który prowadził Galę wraz z Mariuszem Paluchem, był to ukłon w stronę gości z Emsdetten. Jak zapowiedział na konferencji prasowej z 6.03 wiceburmistrz Adam Kopczyński, delegacja z tego partnerskiego miasta w Niemczech przyjedzie do Chojnic w związku z nominowaniem społeczności Emsdetten w kategorii Filantrop za pomoc finansową i rzeczową na rzecz mieszkańców Korsunia Szewczenkowskiego na Ukrainie. Szefowała kilkuosobowej delegacji wiceburmistrz Emsdetten Marika Haude. Kolejnym akcentem związanym z wojną na Ukrainie była projekcja filmów nt. zbiórki pieniężnej na zakup kolejnych pickupów przez chojniczan oraz wspomożenie kosztu wyposażenia opancerzonego szpitala polowego, który był wcześniej miejskim autobusem w Warszawie.

Zestawienie nominowanych i laureatów w dziewięciu kategoriach Dokonań Roku 2022.

Kultura: Stowarzyszenie „Dworek Polski” (laureat), projekt „Młodzi śpiewają Zauchę”, Sandra Cicha, Marlena Pawlak, Livia Walczak, projekt „Kosznajderia Historie Nagrane”.

Inicjatywa społeczna: Stowarzyszenie Pomocomocni (laureat), Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Roweru „Cyklista”, Browar Gościniec, Stowarzyszenie „Charzy…”, Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt.

Impreza: X Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych (laureat), Festyn Przyrodniczo-Ekologiczny „Chojnice dla Ziemi” (laureat), InterTony Festiwal, Marbruk Triathlon Charzykowy (w 2023 nie będzie kolejnej edycji), Gala z okazji 100-lecia piłki nożnej w Czersku.

Sport: Akademia Tańca „Piętro Wyżej” – formacja Estilo (laureat), Chojnicki Klub Żeglarski (laureat), TS Chojnice, Karolina Jaszczyszyn, Magdalena Szpera, Lech Stoltmann.

Nauka i Edukacja: LO im. Filomatów Chojnickich (laureat), LGD Sandry Brdy, LO im. W. Pola w Czersku, II LO im. gen. W. Andersa w Chojnicach.

Gospodarka: tradycyjnie wszyscy nominowani są laureatami - Rafał Kierzk, Konsorcjum Stali Chojnice, Hydraulik Chojnice, Eurostandard Bis, Windex, ON Lift Adam Reszka.

Filantrop: wszyscy nominowani zostali laureatami – Meblik Sp. z o.o., Społeczność Miasta Partnerskiego Emsdetten oraz Społeczność Powiatu Chojnickiego.

Osobowość: wszyscy nominowani zostali laureatami - Zbigniew Pliszka, Zbigniew Chrapkowski, Czesław Selke, Lilla Gierszewska, Jarosław Jurewicz, Urszula Szuba. 

Perły Gospodarki, czyli firmy istniejące od minimum 30 lat - wszyscy nominowani zostali laureatami: Eurostandard Klauzo Sp.K., Wojciech Libera oraz Temis Sp. z o.o.

Fotogaleria z Gali na FB Chojnice TV.

Tagi: