Przyjechali z Bergamo do II LO w Chojnicach

Dodane: 2023-03-13

Starostwo Powiatowe w Chojnicach w poniedziałek 13.03 odwiedzili niecodzienni goście – Italo Maffzoli i Dimitri Cassinelli. To uczniowie jednej ze szkół średnich w Bergamo, którzy przyjechali do II Liceum Ogólnokształcącego w ramach programu Erasmus.
Są specjalistami od grafiki komputerowej i fotografii. Nic więc dziwnego, że w ich aparatach fotograficznych znajduje się całe mnóstwo zdjęć z naszego regionu. Szczególnie przypadły im do gustu Charzykowy.
Uczniowie do południa uczestniczą w zajęciach w II LO, a po południu integrują się ze szkolną społecznością. Są wyjścia na kręgle, do kina, wyjazdy do muzeum. Dzisiaj odwiedzili też nasz urząd. Starosta Marek Szczepański oprowadził młodzież po obiekcie i przekazał kilka najistotniejszych spraw dotyczących naszego samorządu. Była też rozmowa o pogodzie, która młodym Włochom… bardzo się podoba. – Najbardziej cieszy ich śnieg – wyjaśniła opiekująca się nimi nauczycielka Katarzyna Krawczyk. Na szczęście zostają w Polsce do końca kwietnia, więc będą mieli jeszcze okazje do sfotografowania także słonecznych Charzyków.
Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Tagi: