Piosenki Hemara charytatywnie dla Oliwii Stanka

Dodane: 2023-03-16

25 marca o 19.00 w ChCK będzie można obejrzeć spektakl „Hemar - czyli piosenki 20-lecia międzywojennego”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rehabilitację chojniczanki Oliwii Stanka.

To wyjątkowe wydarzenie jest pokłosiem licytacji vouchera na zagranie spektaklu na dowolny cel, w dowolnym miejscu przez aktorów Projektu 41. Podczas finału WOŚP spontanicznie założona grupa 20 Mecenasów wylicytowała rzeczony voucher na kwotę 20 tys. zł. Pieniądze zasiliły kasę WOŚP-u. Dobroczyńcy postanowili jednomyślnie, że podczas pokazu spektaklu zasiane DOBRO ma się rozrastać dalej - więc spektakl zostanie zagrany charytatywnie: odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Oliwii Stanka, cierpiącej na artogrypozę i zespół wad rozwojowych.

Podczas spektaklu aktorzy Projektu 41 przeniosą widzów w lata dwudzieste poprzedniego wieku i zaśpiewają przepiękne utwory z repertuaru Mariana Hemara - twórcy, który w tamtych czasach stworzył setki znanych i lubianych kompozycji takich jak chociażby „Upić się warto”. Całość koncertu ubrana jest w zgrabną formę teatralną - będzie to też okazja, żeby przekonać się, czy humor wieku XX jest aktualny w naszych czasach.

Obsada: Daria Kwiatkowska, Agnieszka Schreiber, Adrianna Starsiak, Kinga Kobus, Beata Czapiewska, Martyna Wacławska, Piotr Czapiewski, Piotr Rutkowski, Piotr Cieśliński oraz Grzegorz Szlanga.

Reżyseria i scenariusz: Grzegorz Szlanga. Kostiumy: Daria Kwiatkowska. Aranżacje: Janusz Łangowski. Konsultacje wokalne: Marta Wieczorkiewicz, Janusz Łangowski. Multimedia: Piotr Cieśliński, Piotr Czapiewski.

Wejściówki można odbierać w kasie ChCK od 11 marca. Pobranie wejściówki z numerem miejsca zobowiązuje do nabycia cegiełki w wysokości 20 zł. Będzie to można zrobić u wolontariuszy bezpośrednio przed spektaklem.

Podczas trwania wydarzenia będzie można posilić się w specjalnie na tę okazję stworzonej Kawiarence dla Oliwii, będzie można również zakupić przepiękne ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach.

ChCK

Tagi: