W czerwcu rusza budowa ronda na Bytowskiej – Leśnej

Dodane: 2023-05-24

Jest gotowy projekt organizacji ruchu na czas budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Bytowskiej i Leśnej. Jednak udało się wytyczyć poprzez plac budowy ruch wahadłowy. Mają z niego korzystać przede wszystkim ciężarówki i autobusy.

Najpóźniej 30 czerwca rozpoczną się na tym skrzyżowaniu roboty drogowe. Mają potrwać od 2 do 3 miesięcy. W godzinach 6.00 – 18.00 ruch będzie kierowany przez uprawnionych pracowników firmy realizującej budowę zachodniego obejścia. W pozostałych godzinach będzie uruchomiona sygnalizacja świetlna. Ruch będzie prowadzony po przyszłym rondzie raz od strony ul. Leśnej, raz od strony ul. Zamieście. Ruch pieszych w tym czasie będzie dozwolony po tymczasowych przejściach. Oczywiście na czas robót zmienią się trasy autobusów MZK (na ilustracji schemat objazdu). Skręcą z ul. Bytowskiej w Wiśniową, następnie ul. Winogronową dojadą do szpitala. Te jadące do Charzyków pojadą do celu ulicami Leśną, Jarzębinową i Dębową.

- Samochody ciężarowe będą mogły poruszać się tylko wahadłem poprzez plac budowy ronda. Nie będą mogły wjeżdżać w pobliskie osiedle mieszkaniowe. Chojniczanom zalecamy objazd w kierunku Charzyków ulicami Bytowską i Wiśniową do Winogronowej, lub Strzelecką i Winogronową; następnie Leśną, Jarzębinową i Dębową. Przepraszamy mieszkańców wspomnianych ulic za zwiększony ruch samochodowy, ale tak będzie przez 2-3 miesiące – przekazał na konferencji prasowej z 22.05 burmistrz Arseniusz Finster.

Plan objazdów jest gotowy, ale w czasach aplikacji nawigacyjnych można spodziewać się zwiększonego ruchu i na innych drogach, np. przez Charzykowy i Chojniczki.

Tagi: