Kierowca ciężarówki potrącił rowerzystkę na skrzyżowaniu Tucholska - Gdańska

Dodane: 2023-07-14

Dzisiaj (14.07) około godziny 12 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Tucholskiej w Chojnicach. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca samochodu ciężarowego, 30- letni mieszkaniec gminy Czersk, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 39-letniej rowerzystce, mieszkance Chojnic. Przejeżdżała ona przez przejazd dla rowerzystów. Badanie kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy.

Kierująca rowerem w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła. Mundurowi zabezpieczyli pojazdy uczestniczące w zdarzeniu na policyjnym parkingu. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wykonali szczegółowe oględziny, zabezpieczyli wszystkie ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Zgodnie z decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz pod nadzorem prokuratora policjanci będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku. Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego!!!

KPP Chojnice, fot. KP PSP Chojnice

Tagi: