Marek Szczepański - Wyborczy mecz będzie nieuczciwy, bo sędziowie będą z PiS-u

Dodane: 2023-08-08

Dziś (4.08) na Starym Rynku odbyło się spotkanie z udziałem Marszałka Senatu RP Tomasza Grodzkiego oraz lokalnych samorządowców, które promowało Obywatelską Kontrolę Wyborów. Chojnickie spotkanie było jednym z przystanków trasy, która zaczęła się rano w Gdańsku, a zakończyła w Kwidzynie.

Oprócz marszałka Senatu wzięli w nim udział m.in. posłowie KO Agnieszka Pomaska i Jerzy Borowczak, starosta chojnicki Marek Szczepański, który poprowadził prekampanijne spotkanie w centrum Chojnic, wicemarszałek Leszek Bonna czy wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Bożena Stępień.

Jako pierwszy zabrał głos Marek Szczepański, który stwierdził, że „Wybory nie muszą być uczciwe, dlatego musimy je pilnować, by tak się nie stało”. Marszałek Tomasz Grodzki rozpoczął swoje wystąpienie od cytatu z dzieła Georga Orwella „1984”, że „mówienie prawdy staje się aktem rewolucyjnym”. - Ta władza uczyniła kłamstwo swoim głównym motywem. Musimy się temu przeciwstawić. Te wybory nie mogą być zatrute kłamstwem i oszustwem. (…) Obywatelska Kontrola Wyborów, którą robimy z KOD-em, z NGO, ze stronami demokratycznej większości, jest zadaniem megaważnym – dodał Tomasz Grodzki.

Agnieszka Pomaska natomiast skupiła się na przypominaniu ostatnich wydarzeń, w tym o „wizycie” białoruskich śmigłowców nad Białowieżą i lądowaniu rosyjskiej rakiety pod Bydgoszczą. Zakończyła pytaniem do licznie zgromadzonej publiczności, wśród której najbardziej widoczne były członkinie organizacji z Człuchowa i Chojnic „Sabat Szefowych”: - Czy jesteście gotowi do tego, by odsunąć tych bandziorów od władzy?

Głos zabrał także Leszek Bonna: - My naród masowo musimy stanąć razem z ruchem kontroli wyborów. O to was proszę.

Pod koniec spotkania jeszcze raz zabrał głos starosta Marek Szczepański, który użył piłkarskiego porównania: - Ten mecz będzie nieuczciwy, bo sędziowie będą z PiS-u, bo catering z PiS-u, bo obsługa techniczna z PiS-u. Ale najważniejsi są kibice. To od was zależy, czy przypilnujemy wybory.

Więcej w pełnym zapisie video ze spotkania na Rynku oraz w fotogalerii na FB Chojnice TV.

Aktualizacja z 9.08.2023. Poprosiliśmy posła Aleksandra Mrówczyńskiego o skomentowanie powyższych wypowiedzi w niniejszej relacji. 

Tagi: