Na Pieczeniu Chleba w Widnie gotowano kaszubskie leczo

Dodane: 2023-08-07

W sobotę 5.08 w Widnie (gm. Brusy) odbyło się XXV „Pieczenie Chleba”. Tradycyjny wypiek chleba w piecu chlebowym zaprezentowali pp. Agnieszka i Edmund Werrowie, a Mateusz Krojenka z MasterChefa gotował kaszubskie leczo.

Nie zabrakło konkursów dla dzieci. Najpierw rzucały balonikami z wodą w piekarza, potem rozegrała się mąkowa bitwa pomiędzy dziewczynami a chłopakami, a na koniec dzieci rozwiązywały quiz wiedzy na temat chleba. Atrakcja również były dmuchane zamki.

Trafiony piekarz, to jedna z konkurencji, która cieszy cię dużym zainteresowaniem podczas plenerowej imprezy w Widnie. Polega ona na tym, aby woreczkiem z mąką trafić w piekarza. Kto zdobył najwięcej punków wygrywał. Najlepsza okazała się w tej konkurencji p. Małgosia Sawicka zajmując pierwsze miejsce.

Mąkowy slalom, to konkurencja rodzinna, polegająca na tym, że osoba dorosła kierowała rikszą, a z przodu siedziało dziecko, które miało za zadanie chwycić szklankę z wodą za pomocą wędki. Kto chwycił najwięcej szklanek i miał najkrótszy czas, wygrywał. W tej konkurencji trzecie miejsce zajął Tomasz z Maya z Bristolu, drugie miejsce zajęły Basia i Jagoda z Wrocławia, a pierwsze miejsce zdobył Michał z Zuzią z Karpat (Brusy).

Zapieckowa Moja – Twoja, to najbardziej popularna konkurencja tej imprezy. Wybrane pary muszą przeciąć piłą wałek drewna w jak najkrótszym czasie. W tej konkurencji zwyciężył Andrzej i Boguś zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce miała Elżbieta i Marian, a trzecie Krzysiek i Jasiu.

CKiB w Brusach. Więcej zdjęć na FB UM Brusy.

Tagi: