XI Chojnickie Noce Operetkowe 19-20 sierpnia

Dodane: 2023-08-18

Urząd Miejski w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na XI edycję Nocy Operetkowych w Fosie Miejskiej 19.08 (sobota) i 20.08 (niedziela). Przed nami dwa piękne wieczory z piękną muzyką, wybitnymi gośćmi i znakomitymi śpiewakami.

Sobota 19 sierpnia godz. 20:00 - Największe Operetkowe Przeboje

Koncert pokaże w wesołej odsłonie, społeczeństwo przedwojennej epoki. Pusty światek nocnych lokali, lowelasów i szansonistek, światek, w którym kochanków i metresy zmieniano wraz z każdym programem i z nocy robiono dzień... To cała plejada - uwodzicielek, ówczesnych celebrytek, zalotników o różnych intencjach i charakterach. To prawdziwa feeria wspaniałych melodii i tekstów, które zostały przetłumaczone przez polskich mistrzów pióra jak Julian Tuwim czy Jan Brzechwa, okraszone słowem o muzyce i anegdotami związanymi z kompozytorami. Ukazanie tego wszystkiego co określa się mianem "Złotej ery wiedeńskiej operetki". A także pokazanie w krótkich epizodach tego, co działo się w tym czasie w innych zakątkach Europy.

Wykonawcy: Orkiestra Symfoników Bydgoskich, Bartosz Żurakowski - dyrygent, Milena Lange - sopran, Anna Grycan - mezzosopran, Rafał Żurakowski - tenor, Emilia Czekała - prowadzenie.

Niedziela 20 sierpnia godz. 20:00 - Muzyczne Tournée Dookoła Świata

W tym dniu Fosa Miejska w Chojnicach zabrzmi melodiami z najodleglejszych zakątków świata! Na scenie rządzić będą znakomite śpiewaczki: Alejandrina Vazquez z Meksyku oraz Yeyoung Sohn z Korei Południowej. Zaprezentują się zarówno w klasycznym europejskim repertuarze, jak i utworach pochodzących z ich własnych krajów, dzięki czemu chojnicka publiczność ruszy w absolutnie niezapomnianą podróż. Uczestników tych wojaży będzie jednak zdecydowanie więcej! Nasze solistki wesprze cały chór Adoramus, który wykona m.in. wiązanki najpiękniejszych melodii słynnych musicali, takich jak "Upiór w operze" czy "Nędznicy". Nad całością od strony muzycznej czuwać będzie Marek Czekała, a przewodniczką w podróży będzie jego córka, Emilia.

Wykonawcy: Orkiestra Symfoników Bydgoskich, Marek Czekała - dyrygent, Alejandrina Vazquez (Meksyk) - sopran, Yeyoung Sohn (Korea Południowa) - sopran, Chór Adoramus, Emilia Czekała - prowadzenie.

ChCK

Tagi: