Do Charzyków na turniej w walking futbol przyjechało 14 zespołów nie tylko z Polski

Dodane: 2023-09-02

Wczoraj (1.09) w charzykowskim amfiteatrze odbyło się uroczyste otwarcie Turnieju Senior Tur Cup w piłce chodzonej. Letnia stolica gminy Chojnice jest po raz trzeci gospodarzem tego turnieju, ale po raz pierwszy są zespoły spoza Polski.

Łącznie do Charzyków przyjechali zawodniczki i zawodnicy z 14 drużyn. Oprócz miejscowej drużyny pn. Charzykowianka i innych z Polski, są dwie drużyny z kolebki tego sportu, czyli z Anglii (jest tam ok. 1000 drużyn), są także z Litwy i Ukrainy. Powitali ich w amfiteatrze sołtys Charzyków Jędrzej Ilkowski, radny z Charzyków i szef Komisji Edukacji w Radzie Gminy Chojnice Józef Kołak oraz w imieniu organizatorów Krzysztof Syngierski z Gminnego Ośrodka Kultury. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu tego sportu dla seniorów zostali przedstawieni uczestnikom sędziowie tego jeszcze mało znanego sportu. Przypomnieli oni najważniejsze jego zasady. Następnie pięcioro uczestników wzięło udział w konkursie ze znajomości nie tylko Walking Futbolu, ale zmierzyli się też z pytaniami dotyczącymi gminy Chojnice (np. czym zajmował się patron amfiteatru Otton Weiland) czy Gminnego Ośrodka Kultury (w którym roku rozpoczął działalność?). Więcej w naszej relacji video.

Mecze eliminacyjne odbędą się dziś (sobota 2.09) w godzinach 10.30-17.30, a finałowe w niedzielę (3.09) w godzinach 10.30 - 15.00. Cały turniej zostanie rozegrany na specjalnie przygotowanej Walking Futbol Arenie przy ul. Szkolnej 1 w Charzykowach. Portal jest patronem medialnym Turnieju.

Fotogaleria z uroczystości otwarcia na FB Chojnice TV.

Tagi: