W pierwszym dniu 9-boju wyciskano sztangę, biegano w Lasku Miejskim

Dodane: 2023-09-30

W sobotę 30.09 rozpoczęła się XIV edycja Chojnickiego Turnieju Dziewięciobojowego dla kobiet i mężczyzn. Tego dnia zawodniczki i zawodnicy z całej Polski wyciskali sztangę leżąc, pojechali na rowerze i pobiegli w Lasku Miejskim oraz w SP8 grali w szachy i pingponga.

W otwarciu Turnieju, oprócz organizatorów z UKS Ósemka z prezes Marzenną Osowicką i dyrektorem SP 8, gdzie jest baza imprezy, Jarosławem Gomółka; udział wziął też jego coroczny patron poseł Aleksander Mrówczyński. Otrzymał w prezencie od organizatorów koszulkę, którą dostali także wszyscy uczestnicy.

Pierwszą konkurencję rozegrano w siedzibie jednego z współorganizatorów, czyli w klubie fitness KaNaMa. Było to wyciskanie w leżeniu. Rozegrano ją w dwóch kategoriach – kobiety wraz z młodzieżą do 65 kg wagi oraz mężczyźni od 65 kg. Dwie kolejne konkurencje były połączone ze sobą, czyli był to duathlon: jazda na rowerze oraz bieg w Lasku Miejskim. Panie miały do pokonania połowę krótszy dystans. Dwie następne konkurencje także były połączone ze sobą, gdyż poszczególne pary grały ze sobą i w szachy, i w tenisa stołowego. Rozegrano je w gmachu Szkoły Podstawowej nr 8.

W niedzielę 1.10 zostaną rozegrane następujące konkurencje: w Parku Wodnym pływanie stylem dowolnym na 50 m K i 100 m M; na stadionie w Brusach bieg na 60 m K i 100 m M, skok w dal z miejsca oraz rzut oszczepem.

Więcej w relacji video, która zawiera zapis otwarcia Turnieju, migawki z KaNaMy i Lasku Miejskiego, gdzie ponadto przeprowadziliśmy wywiad z prezes Marzenną Osowicką. Fotogaleria z dzisiejszych zawodów na FB Chojnice TV oraz na FB UKS Ósemka.  Wyniki z I dnia zawodów tutaj.

Tagi: