Fundacja ArtEast wypromuje uzdolnionych artystów

Dodane: 2023-10-12

W środę 11 października odbyła się pod hasłem „Odkrywamy diamenty wśród talentów" inauguracja działalności fundacji ArtEast. Jej celem jest szeroko pojętą promocja artystów - amatorów z regionu. Jej patronem jest burmistrz Arseniusz Finster.

W spotkaniu udział wzięli nie tylko artyści, ale i samorządowcy z Chojnic i Człuchowa, szefowie placówek kulturalnych z tych miast oraz lokalni twórcy. Władze Chojnic reprezentował Dyrektor Generalny Robert Wajlonis, a Człuchowa wiceburmistrz Tomasz Kowalczyk. Alina Lużyńska (prezes Fundacji Artystycznej) oraz Sylwia Pompa (wiceprezes) przedstawiły cel i założenia prowadzonej przez nich pozarządowej fundacji, przedstawiły wykonawców. Byli to: Jakub Słubik z zespołem, trio "Szeptuchy" z Brus, oraz tancerze z chojnickiej szkoły tańca - Oskar Imianowski i Zuzanna Czupa. Obecny był także  długoletni manager zespołu Kombi, Wojciech Korzeniewski współpracujący również z Marylą Rodowicz czy TSA. W fundacji ArtEast jest konsultantem.

- Fundacja „ArtEast" zaprasza do współpracy wszelkie podmioty i instytucje, a także lokalnych artystów. Siedziba naszej organizacji mieści się w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Wysoka 3 w Chojnicach – przekazała nam Alina Lużyńska.

Więcej w relacji video oraz w fotogalerii na FB Chojnice TV oraz w fotogalerii na FB Organizatorów.

Tagi: