Miasto wydaje pierwszy nr papierowego Biuletynu Informacyjnego

Dodane: 2023-03-07

Miasto Chojnice idzie w ślady Gminy Chojnice i wydaje pierwszy nr Biuletynu Informacyjnego. Znajdą się w nim jednak tylko dane o zrealizowanych i trwających inwestycjach miejskich oraz o ekologicznych programach Czyste Powietrze oraz Stop dla Smogu.

Ma mieć 20 stron (gminny ma 88, gdyż nie tylko o inwestycjach są w nim informacje), kolportażem zajmie się Poczta Polska (w gminie sołtysi), nakład ma wynieść ok. 10 tys. egzemplarzy, a koszt wraz z drukiem i dostarczeniem do ok. 10 tys. skrzynek na listy wyniesie ok. 2 zł (60 gr kolportaż, druk przez firmę spoza Chojnic ok. 1,40 zł) za jeden egzemplarz (w gminie ok. 10 zł sam druk). Jak przekazał na wczorajszej (6.03) konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński, chojniczanie mają je otrzymać do końca marca br. Kolejne wydanie jest planowane za rok, gdyż ma to być coroczne wydawnictwo.

- Prowadząc akcję „Paczka dla seniora” jej adresaci przekazali nam, że nie wiedzą, co dzieje się w mieście, że od momentu zamknięcia lokalnego tygodnika, nie docierają do nich żadne informacje, że czują się wykluczeni, bo nie korzystają z Internetu. Dlatego postanowiliśmy w ten sposób do nich dotrzeć – wyjaśnił wiceburmistrz Adam Kopczyński.’

Więcej w relacji video.

Tagi: